הטמעה והתקדמות אל העתיד

הטמעה והתקדמות אל העתיד הם חלק בלתי נפרד מכל תהליך שאנו מבקשים בו שינוי.

הטמעה
כאשר נכנסנו לתהליך עבודה, שחררנו את מה שאנו לא רוצים בו -  את מה שמפריע לנו. הכנסנו את מה שאנו מעוניינים בו – את מה שעוזר לנו. נשאר דבר מאוד חשוב שלעיתים הוא זה שעושה את ההבדל בין תהליך שבסופו יש רק הבנה לתהליך שבסופו יש גם פעולה.
לדבר הזה קוראים הטמעה.

בהטמעה אני משתמש בטכניקה מיוחדת שמטמיעה את השינוי גם בגוף. באותו גוף שזוכר את הכל ואף פעם, אבל ממש אף פעם.. לא שוכח!
הטכניקה מתבססת על תנועה גופנית (עגינה) שמדברת עם הגוף בשפתו בתוספת זיכרון מאירוע חיובי שמעמיקים את הטמעת השינוי בגוף לאורך שנים רבות.

להטמעה יש פעולה נוספת - סמל ההטמעה, אשר באופן אוטומטי מעלה את מצב הרוח בגלל ההקשר שהמוח עשה לגבי הסמל, משמש גם כעוגן בתקופות קשות. בתקופה קשה, כל מה שצריך זה רק לעשות את תנועת העגינה בתוספת מחשבה על הסמל כדי שהמוח ישחזר את אותן תחושות טובות.

בד"כ את ההטמעה נתחיל אחרי שנשחרר בגיל מאוד צעיר את האירוע השלילי עם הרגש ונמשיך ונעלה איתה עד להווה. שבכל פרק זמן של חיים, ע"פ הצורך של הגוף, שייבדק דרך השריר,  נטמיע את השינוי בגוף.
 
התקדמות אל העתיד
המוח שלנו עובד ופועל ע"פ הציפיות שלנו. הן להצלחות והן לכישלונות. ההתקדמות אל העתיד חשובה מאוד להצלחת התהליך מכיוון שבפעולה זו אנו מכוונים את מוחנו להצלחה והוא יכוון את עצמו בדיוק לפי מה שנתווה לו.

לקראת סיום תהליך העבודה, כאשר נחזור להווה, נבדוק דרך בדיקת השריר מתי יושלם השינוי ונתקדם עם ההטמעה אל העתיד לאותו תאריך יעד שנבחר דרך השריר. שם נתרגל את הבחירה החדשה שלנו ונדמה את השינוי שבחרנו, (בריאות פיזית/נפשית, זוגיות, קריירה – כל מה שבחרנו לעבוד עליו) נטמיע אותו בגוף ונרד בחזרה אל ההווה.

הן ההטמעה והן ההתקדמות אל העתיד מבטיחים לנו שהתהליך העוצמתי שעשינו, לא רק הביא אותנו להבנות ותובנות גדולות, אלא גם ליישום ולביצוע שלהם ולכך שהשינוי שהושג יחזיק מעמד לאורך זמן רב.
 
עדי בכר