הפרעות אכילה


הפרעות אכילה


הפרעות אכילה ושחרורם בעזרת מוח אחד בשילוב קינסיולוגיה

אכילה, רגשות יחסינו לאן...

לגוף יש שפה משלו, שפה מיוחדת וכדאי לנו לשים לב אליה.
כולנו נולדים כדפים חלקים, עם גוף מושלם שיודע בדיוק מה הוא צריך בכדי להתקיים.
האמנם ? לא בדיוק...
יש את הגנים שקיבלנו מההורים ובהמשך את ההתנהגות שאנו מסגלים לעצמנו, בעיקר שאנו צופים בהורינו ובמסרים המודעים והלא מודעים שמועברים מהם אלינו.

חלק גדול מהפרעות האכילה קשורות לרגש תקוע בעקבות מצב חיים מתמשך מהילדות, או אירוע/אירועים מחוללים מהילדות.
ואז, עם הזמן, אנו מסגלים דפוס שקשור לרגש מסוים שקשה לנו להכילו וששולח אותנו לאכול או לא.. במקום לחוות אותו ולהתמודד איתו.

במוח אחד בשילוב קינסיולוגיה אנו נזהה את אותו רגש שגורם להפרעות האכילה שלנו ונשחרר אותו.

נבין מה גורם להפרעות האכילה ומה אנו צריכים לעשות בכדי לשחררם.

נרד לאותם מצבי חיים וגילאים מוקדמים ששם הכול התחיל ונשחרר.

בד"כ זה יושב על תכונה טבעית שנולדנו איתה אבל לא יכולנו להשתמש בה ולמדנו להכחישה מכיוון שהסביבה שקרובה לנו מהסיבות שלה לא יכלה לאפשר לנו להשתמש בה.


דוגמא ממש אקראית -  תינוק סקרן שרוצה לחקור את הסביבה ואמה חרדתית שמעדיפה לתחום את המיקום שלו בכדי שלא יפגע פיזית. ואז אותו תינוק, בכל פעם שיצר החקר והסקרנות עולה בו (וזה הרבה פעמים ביום) מוכנס ללול ומה שהוא לומד..שיש להכחיש ולחסום את הצורך הזה של החקר וההתפתחות ומה שבטוח ונכון זה להישאר באותו מקום... ואותו המקום הוא גם הגוף המוכר שבגיל ההתבגרות משתנה והמחשבה שעולה בראש היא להפסיק לאכול ! כך הגוף יישאר כפי שהוא.
נשמע מסובך ? כן כך גם ההקשרים הלא מודעים שאנו עושים...

ואת כל הסיפור הזה יספר לנו הגוף דרך בדיקת השריר העדינה והמדויקת. בדיקת השריר עוקפת את מערכות האמונה שלנו, ההכחשות וההדחקות, מדברת עם הגוף בשפתו שהיא שפת התנועה ומגיעה ישר לאמת שלנו.

כשיהיה לנו את כל המידע נעבור לתהליך השחרור ונשחרר את הרגש התקוע ואת אותה תכונה שהכחשנו מתוך אפשרויות של מאות כלים ותרגילים שונים שיבחרו דרך השריר באופן אישי ומדויק במיוחד בשבילנו ונקבל מתנה כפולה –
ראשית נחזיר לגוף את מנגנון הרעב והשובע הטבעי שלו..
ושנית ולא פחות חשוב, כאשר נרגיש את אותו רגש שגרם להפרעת האכילה, נבין שיש פה משהו שאיתו אנו מתנהלים בצורה לא נכונה לנו.
הגוף יאותת לנו ונוכל דרך שימת לב לשחררו..

אתן דוגמה שונה מהדוגמה הקודמת – נניח שהרגש שאיתו אנו מתמודדים הוא "מנוצל" ובכל פעם שאנו מרגישים מנוצלים הפרעת האכילה מגיעה....
כאשר נבחין בתחילתם של אותם סימפטומים של הפרעת האכילה, נשאל את עצמנו – מי מנצל אותי? מה הסיבה שאני מרגיש מנוצל? מה קרה ששוב אני מרגיש מנוצל... וכאשר נעלה על הסיבה, אותם סימפטומים ייעלמו. הגוף פשוט יאותת לנו בשפתו המיוחדת, "אני איתך, אני רק שומר עליך"

אכן לגוף יש שפה משלו ואנו רק צריכים להבין אותה :)


עדי בכר