🎈העוצמה והמיוחדות של התהליך - מוח אחד בשילוב קינסיולוגיה🎈


23 Jan
23Jan


🔴המטרה שלי בתהליך שאני עושה זה להרגיע את חלק המוח האחורי.

🔴המוח שלנו מחולק ל 3 חלקים.. (בתכלס ל 5 כפול 2 המיספרות שזה 10 חלקים, אבל בשביל לפשט אתייחס למודל המוח המשולש של פרופסור פול מקלין). החלק הראשון הוא החלק האחורי.. הוא הכי עתיק והוא קיים בכל מה שחי ע"פ כדור הארץ, ושייך לרמה הגופנית, לכל התחושות הרפלקסים והאינסטינקטים.. אחרי זה התפתח החלק האמצעי ויש אותו לכל החיות, חלק זה קשור לרגשות וליכולת להסתדר בקבוצה, הוא גם נקרא תת המודע.. לבסוף יש את הכי חדש, נמצא איתנו כמה אלפי שנים.. ורק לנו בני האדם יש אותו, וזה המודע.. היכולת לחשוב, לתכנן, להבין.

🔴בזמן מתח החלק האחורי מתרומם, ומנתק את שאר החלקים בכדי שנוכל להילחם או לברוח.. נניח אם אנו נמצאים ביער, ואריה מסתער עלינו.. אין לנו זמן לחשב (המוח הקדמי).. האריה במרחק של 7 שניות ממני והמערה במרחק של 5 שניות ממני... עד שאחשוב הוא כבר יטרוף אותי.. אז מה שקורה זה שהחלק האחורי של המוח לוקח את השליטה, מנתק את חלקי המוח האחרים בשביל שלא יפריעו (כן, כן הוא השולט... כן – הרפלקסים והאינסטינקטים), ומשתמש בכל היכולות שלו בכדי להילחם או לברוח ולהציל אותנו. וככה לפעמים אנחנו לא מבינים איך הצלחנו לעשות דברים כ"כ עוצמתיים, או "איך בכלל הצלחנו לצאת מזה".. אחרי שהמוח האחורי "הציל אותנו" הוא יכול להירגע.. לחזור לדאוג למערכת החיסונית, לנשימה, ללב, לקיבה ולכל החלקים הפנימיים ואנחנו נחים, משחררים מתח בכדי לחזור ולתפקד מהחלק הקדמי. החלק של ההבנה והבחירה.

🔴אבל.. וכאן מתחילה הבעיה.. מה קורה שהחלק האחורי של המוח נדלק ונכבה, נדלק ונכבה עשרות פעמים ביום בגלל מצבים רגשיים שונים שמבחינתו מסכנים אותנו? ואז אנו כל הזמן במצב הישרדותי של "הילחם או ברח", לא מצליחים לחיות חיים של בחירה (כי החלק הקדמי מתנתק כל הזמן לאפשר לחלק האחורי לשרוד) וכל הזמן מתוחים... בלי היכולת של בלוטת האדרנל לאפשר לנו להירגע ולשחרר את המתח.. כי ממש עוד מעט החלק האחורי יתעורר שוב (כי הרי מצב רגשי הוא משהו שמגיע המון פעמים ביום).... פה מתחילה הבעיה והיא יוצרת לנו חרדות, מחשבות טורדניות, דיכאון, הפרעות שונות, כאבי גוף ועוד ועוד..

🔴כל המטרה שלי בתהליך שאני עושה של שיטת מוח אחד בשילוב קינסיולוגיה דמיון מודרך ו NLP, היא להחזיר את האינטגרציה למוח. לשחרר את החלק האחורי מהצורך להגן על דברים "מסכני חיים" שהם בכלל לא כאלו. אלא הם מצבים רגשיים שונים שהמקור שלהם בעבר, בגיל מאוד קטן.. התפתחו איתנו בגיל ההתבגרות והתוצאה היא הבעיה של היום!🔴איך אני עושה את זה ? בתחילה נתחיל לעבוד מהמודע.. כן כן , מהחלק הקדמי, מכאן ועכשיו מהמחשבה.. נשחרר משם את המתח הרגשי.. אחרי כן נרד לתת המודע.. לרגשות שקשורות לגיל ההתבגרות,, נשחרר גם שם.. אח"כ נרד לרמה הכי עמוקה.. לרמת הגוף. לחלק האחורי, לתחושות. נשחרר גם שם. לבסוף נעלה את העתיד ונראה איך חיינו ייראו ללא הבעיה ובדיוק כפי שאנו רוצים. 

🔴לאורך כל הדרך נעבור בגילאים שונים בחיינו שקשורים לבעיה וזקוקים לשחרור.

🔴השחרור יעשה מתוך מגוון ענקי של כלים משיטת מוח אחד, קינסיולוגיה, דמיון מודרך ו NLP, שיבחרו באופן מדויק ומותאם לכל אחד אחד, לפי הצורך האישי שלו בכל גיל וגיל דרך השריר. שימוש במעל 300 כלים מגוונים כמו עבודות עיניים, דמיון מודרך, עבודה על המערכת החשמלית של הגוף, המערכת הרגשית, הגנטית, המבנית, הצ'אקרות, המרידיאנים, שחרור טראומות שיושבות בשרירים, תמציות פרחי באך, אבני קריסטל, רפואת תדרים, עבודה על דורות ועוד ועד...

🔴מהי אותה בדיקת שריר שאני מתעסק איתה, ומשתמש בה לאורך כל התהליך ? זוכרים את סעיף 3, שחלק המוח האחורי מתעורר ממצב מסכן חיים אז (וטראומה היום), ומנתק את החלק החושב שלא יפריע לו? אז מבחינה פיזיולוגית.. מה שהוא עושה (כן הוא מאוד יעיל) זה להעביר אספקת דם וחמצן מסיבית לכל אותם שרירים בגוף שאחראים על הלחימה או הבריחה, ובמקביל הוא מנתק כמה שהוא יכול אספקת דם וחמצן לאותם שרירים שלא משתמשים בלחימה או בבריחה, ואת אותם שרירים אלו.. שהחלק האחורי מחליש עקב סכנה או טראומה אני אבדוק. ואז אם נדבר על המורה שולה מכיתה ג' ויש שם טראומה.. השרירים שאבדוק יחלשו (אני יכול לבדוק 42 שרירים בבדיקה קינסיולוגית) וככה אדע, לפי היחלשות השרירים היכן יש מתח.. באיזה גילאים עברנו טראומות ומצבים רגשיים קשים.. מה טוב לך או מה לא.. וגם מה אתה צריך בכדי לטפל בבעיה בכל גיל וגיל. ממש כמו קסם וזה אכן כך, קסם פיזיולוגי. ממש לדבר עם הגוף בשפתו!

🔴ולסיום הסוד – כשאנו רוצים לשנות משהו בחיינו.. וזה לא משנה אם זה חרדות ופחדים, מחשבות טורדניות, התמכרויות, הפרעות אכילה, דיכאון, דיכאון לאחר לידה, דימוי עצמי ובטחון עצמי ירוד, התפרצויות והתקפי זעם, שחרור חסימה שמונעת להשיג זוגיות טובה, כמו כן בעיות בכניסה להריון, אסתמה, אלרגיות, פיברומיאלגיה, כאבי גב, כאבים פיזיים ועוד... ברגע ששחררנו מהבעיה את המתח הרגשי (אין מתח על זה), אנו רוצים להשיג את זה, מרגישים שזה מגיע לנו, מאמינים שאנו יכולים להשיג זאת.. מה שנשאר לנו זה רק לדמיין את זה מספר דקות ביום והמוח שלנו ישיג לנו את זה

🔴כמה זמן לוקח תהליך ? תהליך שלם יכול לקחת בין 10-15 מפגשים.. בגלל שאני פועל ×¢"פ רצון הגוף דרך השרירים.. אני לא יכול לדעת באיזו דרך הגוף יבחר ללכתה מנקודה א  ×œ ב. האם הוא יכול לשחות בנהר שורץ תנינים, יודע לטפס על הרים גבוהים או שמעדיף ללכת דרך נחלים, ויערות מלאים בפירות טעימים וריחות קסומים בדרך למטרתו. הקטע הוא שאין מחוייבות וכל אחד יכול לבחור אם מתאים לו להשלים תהליך שלם (מתחילים מהמודע, עוברים לתת מודע, לגוף ולבסוף לעתיד) או להגיע רק לחלק מהתהליך. לפעמים אחרי שניים שלושה מפגשים כבר יש הקלה. והכול תלוי בנו.. עד כמה נאפשר לעצמנו או שאנו רוצים להעמיק. רק אומר לכם בסוד בלי שאף אחד ישמע.. שמגיעים בד"כ לא רוצים להפסיק 🙂

💙עדי בכר, יועץ מוסמך לשיטת מוח אחד, מטפל בכלים מהקינסיולוגיה, מאסטר בדמיון מודרך ו NLP💙